Open/Close Menu Skuteczna Fizjoterapia i Rehabilitacja, Kraków, Krowodrza
Fizjoprofilaktyka i fizjoterapia w miejscu pracy

Jednym z bardzo ważnych elementów zarządzania personelem w każdej współczesnej firmie jest dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie całego zespołu. To właśnie dlatego tak popularne stały się m.in. masaże, relaksacja, fizjoprofilaktyka i fizjoterapia w miejscu pracy.

Tego rodzaju usługi są niezwykle cenione przez wszystkich pracowników. Są postrzegane jako bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba poświęcać czasu na dojazdy na zabiegi po pracy. Ale także są skuteczne, o ile oczywiście realizują je profesjonaliści.

Z drugiej strony, pracownik, który cieszy się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, to dla pracodawcy ogromne korzyści – zarówno materialne, jak i pozamaterialne:

  • wyższe zaangażowanie i efektywność,
  • niższe koszty związane z absencją chorobową,
  • mniej wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
  • lepszy wizerunek pracodawcy i wyróżnienie firmy na rynku pracy.

Masaże i relaksacja w miejscu pracy

Najwięcej firm oferuje swoim pracownikom benefity prozdrowotne w postaci masaży i zajęć relaksacyjnych w miejscu pracy. Popularność tych zabiegów wynika z tego, że można je łatwo zrealizować w dowolnej lokalizacji, nie wymagają posiadania przez firmę żadnych sprzętów, a przy tym przynoszą natychmiastowe rezultaty w postaci wyciszenia, uspokojenia i skupienia się.

Dowiedz się więcej: masaż leczniczy

Fizjoprofilaktyka w miejscu pracy

Działania prozdrowotne niosą dla pracodawcy i pracownika wymierne efekty szczególnie wtedy, gdy mają charakter profilaktyki. Wczesne zapobieganie problemom powoduje, że mniej osób choruje, a dzięki temu firma może funkcjonować bez zakłóceń w postaci licznych zwolnień chorobowych.

Dowiedz się więcej: fizjoprofilaktyka

Fizjoterapia w miejscu pracy

W miejscu pracy można z powodzeniem realizować niektóre zabiegi i zajęcia z zakresu fizjoterapii – te, które nie wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu (np. do laseroterapii czy magnetoterapii). Podczas biurowych spotkań z fizjoterapeutą mogą odbywać się m.in. badania ruchomości poszczególnych elementów układu ruchu, konsultacje zdrowotne, ćwiczenia ruchowe czy cały wachlarz zabiegów z obszaru terapii manualnej.

Dowiedz się więcej: fizjoterapia

Dodatkowe wsparcie fizjoterapeuty w miejscu pracy

Ale zabiegi takie jak masaże, relaksacja, profilaktyka i fizjoterapia w miejscu pracy to nie wszystko. Coraz większą popularnością cieszą się w firmach dodatkowe usługi realizowane przez doświadczonych fizjoterapeutów. W tym kontekście warto wymienić przede wszystkim:

  • rozpoznanie zagrożeń zdrowotnych, które mogą stanowić problem dla poszczególnych osób lub grup pracowników – wynikających ze specyfiki np. wykonywanych zadań, miejsca pracy czy stylu życia,
  • opracowywanie indywidualnych zestawów ćwiczeń dla pracowników – do wykonywania w domu i podczas przerw w pracy, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń stawów i mięśni narażonych na uszczerbek w danej pracy, np. kręgosłup, ramiona i kark przy pracy biurowej,
  • ustawianie stanowisk pracy z uwzględnieniem zasad ergonomii – np. przy pracy biurowej będzie to prawidłowe ułożenie biurka, krzesła, komputera oraz oświetlenia, aby długotrwała praca siedząca nie powodowała niepotrzebnych komplikacji zdrowotnych,
  • przeprowadzenie zajęć instruktażowych, których celem jest zapoznanie pracowników z właściwym sposobem wykonywania różnych czynności towarzyszących pracy – np. podnoszenie ciężkich przedmiotów w działach zajmujących się logistyką i magazynowaniem,
  • prowadzenie warsztatów dla pracowników na tematy związane ze zdrowiem, takie jak przeciwdziałanie konsekwencjom długotrwałego siedzenia, skuteczne wprowadzanie zmian mających na celu poprawę zdrowia i sprawności ruchowej, przeciwdziałanie nadwadze i otyłości w wyniku siedzącego trybu życia.

Chcesz zadbać o zdrowie swoich pracowników?

Poznaj naszą ofertę: fizjoterapia dla firm.

I skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

Strona wykonana przez Monsta.Online